Erasmus+ project "Job shadowing"

20230522_093450.jpg

Ponad 16 lat partnerskiej współpracy z szkołą podstawową z Bari to czas wspólnych projektów, wymiany uczniów i nauczycieli w ramach programów europejskich: Erasmus, Erasmus+ i POWER.

Tym razem  w dniach od 21 - 26.05.2023 r. włoska szkoła była gospodarzem aktywności "job shadowing" dla polskich nauczycieli. Jest to działanie polegające na poznawaniu zasad funkcjonowania i metod nauczania zagranicznej placówki poprzez obserwację i uczestnictwo w jej zajęciach.

W czasie pięciu intensywnych dni p. Beata Kryczka-Tarka i p. Hanna Bilotserkovets miały okazję poznać metody pracy trzech szkół Piccini, Corridoni i St. Nicola. Uczestniczyły w obserwacji lekcji min. z przyrody, biologii, chemii, ICT, muzyki, plastyki, języków obcych, edukacji wczesnoszkolnej, geografii, historii. Nauczycielki brały udział w zajęciach historycznych "Stones speak" - prowadzoną metodą "peer learning", aktywnościach z elementami art terapii - opera Robin Hood w Teatrze Petruzzelli, lekcjach z elementami ClILL, edukacji outdoorowej w Polignano, Monopoli, Bari, warsztatach kulinarnych oraz zajęciach z nowoczesnych technologii "Wyzwaniu Scratch" i "Code Week Milano". Miały także okazję zapoznać się z pracą metodą Montessori w edukacji uczniów oddziałów 0, a także wziąć udział w warsztatach well being dla nauczycieli - techniki relaksacji i medytacji.

Mamy nadzieję, że  współpraca z włoską szkolą będzie inspiracją do kolejnych działań usprawniających pracę naszej placówki oraz wprowadzania innowacji w nauczaniu.

Wyrażamy podziękowania za perfekcyjną organizację "job shadowing", życzliwą atmosferę i ogrom pracy koordynatorek włoskich p. Lisy Fanelli, Miny Giacò oraz Angeli Marelli oraz p.  dyrektor Antonelli Acenturra.