Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

zdjęcie główne.jpg

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Taka uroczystość miała miejsce w naszej szkole 16 marca. W pierwszej części spotkania najmłodsi uczniowie wysłuchali bajki o kłopotach bohaterów książek dla dzieci. Następnie wspólnie ustalili zasady postępowania z książkami oraz zasady zachowania w bibliotece. Potem uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek związanych z bajkami, baśniami i legendami.

W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie magiczną księgą zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie każde dziecko wybrało dla siebie książeczkę, którą wypożyczyło do domu.

Głównym celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że  biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.