Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „RATOWNICY CZYTELNICTWA”

Pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Ratownicy czytelnictwa” organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania.

Celem akcji jest upowszechnianie czytania wśród dzieci i młodzieży. Działania będą dotyczyły pięciu obszarów: działania skierowane do dzieci i młodzieży, akcje rozwijające kompetencje nauczycieli, inicjatywy czytelnicze skierowane do rodziców uczniów, budowanie wspólnoty szkolnej wokół czytelnictwa, współpraca szkoły z zewnętrznymi instytucjami.

Zajęcia z projektu trwają od września 2021 r. do końca maja 2022 r.

Zapraszamy wszystkich do wspólnych działań. Informacje na bieżąco będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły. Zaangażowanie środowiska szkolnego w akcję uprawnia do otrzymania Certyfikatu Szkoły Ratowników Czytelnictwa.

Koordynatorem akcji jest nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz - p. Agata Miazga.