Śladami 13 grudnia 1981 roku w Puławach

napis_13_12.png

13 grudnia 1981 roku, stan wojenny, strajki, internowania, wystąpienie generała Jaruzelskiego zamiast teleranka, mroźna niedziela, czołgi jadące na Azoty, strach i niepewność. To doświadczenia wielu Polaków sprzed 40 lat. Wyrosły dwa pokolenia Polaków od czasu smutnych grudniowych wydarzeń nocy stanu wojennego.

Kolejne już pokolenie, przedstawiciele naszej szkoły Dominika i Jan z klasy 7c wzięli udział w uroczystościach rocznicowych przy bramie nr 1 na Zakładach Azotowych. Złożyli przy pomniku Solidarności i pamiątkowej tablicy symboliczne znicze - światło dla ofiar i żyjących jeszcze uczestników tamtych wydarzeń.

W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy kościół p.w. Matki Boskiej Różańcowej gdzie dotykaliśmy niemego świadka tamtych wydarzeń - krzyż, który robotnicy zawiesili na bramie Azotów w czasie strajku. Każde pokolenie ma swoje mury do rozbicia. Oby pamięć o przeszłości dla kolejnych pokoleń była światłem , który pozwala oświetlać przeszkody i bezpiecznie iść dalej.

Obsada szkolnego pocztu sztandarowego