Klasy drugie w Zamościu

zamosc.jpg

14 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy 2b i 2c wybrali się na wycieczkę do Zamościa.

W pierwszej kolejności wybraliśmy się do ZOO. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. Podziwialiśmy różne gatunki małp, puchaczy i mniejsze oraz większe dzikie „koty”. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w ZOO mogliśmy je oglądać na wyciągnięcie ręki. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem ale również atrakcyjna lekcją przyrody. Wzbogaciliśmy wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznaliśmy się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO.

Naszą wizytę zakończyliśmy aktywnie, w Parku Linowym. Pobyt w tym miejscu zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.

Następnie wybraliśmy się podziwiać Stare Miasto. Obejrzeliśmy kamienice, ratusz oraz fragment muru obronnego. Zwiedziliśmy Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Pod pomnikiem Jana Zamojskiego, założyciela miasta zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodyczy. Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Do karmelków dodawane są naturalne barwniki. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały lizaki.

Bardzo szczęśliwi, z plecakami pełnymi różnych pamiątek z wycieczki dotarliśmy do Puław.