Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?

klasa 3d.jpg

Chętni uczniowie z klasy 3d, w ramach zajęć z alternatywy, brali udział w projekcie: „Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”. Program ten oparty był na scenariuszach zajęć z Uniwersytetu Dzieci. Podczas lekcji uczniowie sprawdzali jak odkrycia i dawne zwyczaje wpływają na nas dziś. Przekonali się, czy nadal można być królem/królową albo rycerzem/rycerką. Uczniowie dowiedzieli się również, co jedzono na królewskim dworze, czym charakteryzuje się średniowiecze. Przewodnikami w tym projekcie byli wybitni Polacy, którzy dzięki swojej postawie i umiejętnościom zapisali się na kartach historii m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, królowa Jadwiga. Uczniowie dowiedzieli się również jak zachować wspomnienia i czym różni się kwas od zasady-na podstawie eksperymentu. W ramach zajęć dzieci dostały indeksy, w których wpisywały najważniejsze tematy, a na zakończenie projektu dyplomy. Gratuluję wytrwałym i zapraszam do galerii ….

Katarzyna Szczypa-Kowalik