Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?

Uniwersytet dzieci.jpg

W tym roku szkolnym klasa 5a ukończyła projekt Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój? Projekt ten został opracowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie. Polegał na przeprowadzeniu zajęć według przygotowanych przez Fundację scenariuszy.

Na godzinach wychowawczych przeprowadzono szereg ćwiczeń, dyskusji, gier, które wzmocniły pozytywne relacje między uczniami. Klasa stała się drużyną, czyli grupą osób dobrze funkcjonujących, wzajemnie wspierających się w trudnych chwilach. Poprawiły się wzajemne relacje, komunikacja stała się łatwiejsza. Każda osoba w klasie czuje się potrzebna.

Uczniowie na zajęciach byli bardzo aktywni, co świadczy o wysokim poziomie przygotowanych scenariuszy.

Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą dla moich wychowanków pomocą w codziennym radzeniu sobie z emocjami.

Marcin Słomka