„Lekturki spod chmurki” w grupie 0a

Lekturki spod chmurki-13.jpg

W czerwcu zerówkowicze z grupy 0a ukończyli działania innowacyjne związane z realizacją międzynarodowego projektu
„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.

W module drugim dzieci poznały zawód astronoma. Wykonały zadania związane z lekturą „Dzieci Pana Astronoma”: uzupełniły lekturniki, wykonały tematyczne prace plastyczne, odwiedziły Puławskie Obserwatorium Astronomiczne i wzięły udział w pokazach wirtualnego planetarium.

Trzeci moduł związany był z zawodem strażaka. Dzieci poznały lekturą „Jak Wojtek został strażakiem”. Podczas realizacji zadań modułu  dzieci uczestniczyły w lekcji pod chmurką, przygotowały klasową wystawę „ lekturki na wieszaku”. Wzięły również udział w akcji „Giga laurka dla strażników lasów”, w ramach której wykonały laurki dla strażaków i leśników Galeria laurek dla strażaka – Strażnicy Polskich Lasów (straznicylasow.pl) Podsumowaniem tej części projektu była wizyta w remizie strażackiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie dzieci poznały codzienną pracę strażaków.

Działania projektowe trwały cały rok szkolny i pozwoliły dzieciom wzbogacić wiedzę na temat zawodów pilota (moduł 1.), astronoma i strażaka, poznać ciekawe pozycje czytelnicze oraz rozwijać rozmaite umiejętności i zainteresowania.