Profilaktyczna DEBATA

Profilaktyczna DEBATA

W dniu 5 maja 2022 r. trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki na zlecenie Urzędu Miasta w Puławach przeprowadzili trzygodzinne warsztaty w ramach rekomendowanego Programu Profilaktycznego Debata dla uczniów klas 7c, 7d, 7e, 7f. Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.  W Debacie wykorzystuje się metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Udział w zajęciach daje szansę na  wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmianach błędnych przekonań normatywnych. Program nastawiony jest na klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia i wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych oraz nabycie umiejętności osłabienia presji rówieśniczej i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

W poniższym linku znajdują się szczegółowe informacje o programie:

Pedagog szkolny Ilona Wrótniak-Terlecka