Piątek – dzień bez plecaka!

dzień bez plecaka - kolaż.jpg

Kiedyś Wojtuś nosił teczkę, dzisiaj Przysłowiowy Jaś chodzi do szkoły z plecakiem. Uczniowie naszej szkoły postanowili jednak spróbować przyjść do szkoły bez plecaka. Bez plecaka, ale z książkami przyniesionymi w… no właśnie – w czym się da, w tym, co podpowie nam wyobraźnia. Okazało się, że wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic.

Korytarze naszej szkoły w piątek 25 marca wyglądały niesamowicie, zaroiły się od przeróżnych przedmiotów, w których uczniowie – ci młodsi i starsi – przynieśli książki. Można było zobaczyć najprawdziwszą - dawno niewidzianą - kankę na mleko, oponę pełniącą rolę plecaka, koszyki, skrzynki, kosze, lodówkę turystyczną, transportery służące zazwyczaj do przewożenia zwierząt, nosidełka. Były wózki zarówno dziecięce, jak i sklepowe… Trudno wszystko wyliczyć. Szkołę odwiedził nawet prawdziwy Włóczykij, z kijem, do którego umocowana była torba na książki. Wszyscy bawili się znakomicie. Okazało się, że inicjatywa naszego Samorządu Uczniowskiego była strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo w tym dniu w ramach akcji „Pomoc dla Ukrainy” przeprowadzona została zbiórka artykułów szkolnych oraz słodyczy. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Wszyscy liczą na to, że taki dzień jeszcze się zdarzy!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku