Wizyta Ministra Edukacji i Nauki

DSC_6807.JPG

W poniedziałek 28 marca 2022 r. naszą szkołę odwiedził Minister Edukacji i Nauki – Pan Przemysław Czarnek w towarzystwie Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk. Gośćmi byli również Pan Poseł – Krzysztof Szulowski, Prezydent Miasta Puławy – Pan Paweł Maj i Przewodnicząca Rady Miasta Puławy – Pani Bożena Krygier.

Podczas wizyty w naszej szkole Pan Minister wraz z zaproszonymi gośćmi spotkał się z polskimi i ukraińskimi uczniami z klasy 7b, której wychowawcą jest Pani Hanna Bilotserkovets, Ukrainka z pochodzenia. Dziękował polskim dzieciom za pomoc i ciepłe przyjęcie rówieśników z Ukrainy, które uciekły przed wojną.

W naszej szkole w związku z wybuchem konfliktu zbrojnego uczy się już 30 uczniów z Ukrainy od oddziału przedszkolnego po klasę ósmą. A nasi uczniowie z wielkim sercem wspierają ich i pomagają jak tylko potrafią.