Nasza szkoła potęgą lekkoatletyczną

280143130_379854100736060_8238213384974271125_n.jpg

W ostatnim tygodniu odbywały się zawody lekkoatletyczne w różnych kategoriach wiekowych.

W dniu 10.05.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu Lubartowskiego w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM - zawody dla uczniów rocznik 2009-2010. Był to kolejny etap współzawodnictwa sportowego szkół - występowali w nim mistrzowie i wicemistrzowie powiatu puławskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt (1 miejsce w mistrzostwach powiatu) i chłopców (2 miejsce w mistrzostwach powiatu). Z ogromną dumą informujemy, że drużyna żeńska okazała się bezkonkurencyjna. Pokonała drużyny z Lubartowa, Opola Lubelskiego, Grabowa Szlacheckiego i uzyskała awans na Mistrzostwa Województwa. Drużyna chłopców zajęła 3 miejsce, które nie dawało niestety awansu na zawody wyższego szczebla. Warto wspomnieć, że uczennica kl. 5d - Julia Stępień uzyskała najlepszy wynik całych Mistrzostw.
Skład drużyny dziewcząt: Stępień Julia, Stalęga Natasza, Stalęga Emilia, Mizura Antonina, Jaworska Alicja, Kudan Oliwia, Kowalik Gabriela.
Skład drużyny chłopców: Rodak Igor, Olszański Maciej, Górniak Wiktor, Tyński Szymon, Figiel Bartosz, Koza Szymon.

Opiekunem drużyn na zawodach była p. Agata Kantorska.

1. W środę 11.05.2022 r. odbyły się kolejne zawody - Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ - zawody dla rocznika 2007-2008. Drużyna chłopców pod opieką p. Agaty Kantorskiej zajęła 1 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt pod opieką p. Elżbiety Rutkowskiej zajęła 2 miejsce. Obydwa zespoły zapewniły sobie awans do zawodów rejonowych.
    Skład drużyny dziewcząt: Gembal Małgorzata, Woszczek Aleksandra, Berezińska Lena, Mizio Róża, Adach Aniela, Gaweł Julia, Giza Oliwia, Michałek wiktoria, Musiatowicz Weronika, Wróbel Natalia, Osiak Karolina, Pękala Julia, Rojek Sara.
    Skład drużyny chłopców: Rodzoś Paweł, Mączka Jakub, Nakonieczny Hubert, Turski Oskar, Saran Franciszek, Flis Franciszek, Ponikowski Maciej, Kowalik Gustaw, Krasowski Szymon, Wiaderek Wojciech, Mirosławski Jakub, Sońta Maurycy, Ciurkowski Szymon, Byszewski Gabriel, Seneczko Mikołaj.

2. W piątek 13.05.2022 r. na stadionie MOSiR w Puławach odbyły się zawody lekkoatletyczne w TRÓJBOJU - zawody dla rocznika 2011 i młodsi. W tych zawodach wzięły udział tylko dziewczęta. Nasza szkoła wystawiła aż dwa składy. Jeden z nich, przykładem starszych koleżanek i kolegów, okazał się najlepszy spośród wszystkich innych szkół. Warto podkreślić, że zawody trójbojowe miały najmocniejszą obsadę ponieważ na starcie stawiło się aż 8 drużyn żeńskich. Dzięki wspaniałemu występowi nasze uczennice zapewniły sobie awans do zawodów wyższego szczebla. Drugi zespół startował poza konkursem, jednak ich występ również należy docenić.
    Skład zwycięskiej drużyny: Radlińska Lena, Maruszak Zuzanna, Malik Zuzanna, Wankiewicz Alicja, Sieczkowska Milla, Kwit Wiktoria.
    Skład drugiego zespołu: Siwiec Weronika, Piekoś Matylda, Miszkurka Maja, Żmudzka Maria, Dalbiak Gabriela, Gębal Emilia. Opiekunem obydwu zespołów była p. Agata Kantorska.

Trzymajmy kciuki za sukcesy na zawodach wyższego szczebla.

Gratulacje dla nauczycieli WF za bardzo dobre przygotowanie wszystkich uczniów do zawodów!