Klasa 3a śladami historii i przyrody Parku Czartoryskich

3a w Parku Czartoryskich.jpg

27 maja 2026 r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w plenerowym wykładzie poświęconym florze, faunie oraz historii Parku Puławskiego, zorganizowanym w ramach Dni Otwartych Drzwi IUNG-PIB 2026. Spacer po malowniczym zespole pałacowo-parkowym był dla dzieci niezwykle ciekawą lekcją przyrody i historii.

Podczas wyjścia uczniowie poznawali najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca znajdujące się na terenie parku. Mieli okazję zobaczyć m.in. Pałac Czartoryskich, Domek Gotycki, Świątynię Sybilli, Domek Chiński oraz Domek Aleksandryjski. Spacerując alejkami parku wysłuchali wielu interesujących opowieści, legend i ciekawostek związanych z historią tych zabytkowych obiektów.

Duże zainteresowanie wzbudziła również przyroda parku. Uczniowie obserwowali pawie przechadzające się po dziedzińcu pałacowym przy fontannie, a także poznawali ciekawostki dotyczące zwierząt i ptaków zamieszkujących park. Nie zabrakło również informacji o różnych gatunkach drzew i roślin rosnących na terenie ogrodu.

Wyjście było doskonałą okazją do nauki poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i zabytkami naszego miasta. Uczniowie wrócili pełni pozytywnych wrażeń oraz nowej wiedzy o Puławach i ich wyjątkowym dziedzictwie historyczno-przyrodniczym.