"Młodszy czyta starszemu"
"Młodszy czyta starszemu"- integracja roczników w świetlicy klasa 1d i 2d
Kontynuując akcję "Starszy czyta młodszemu", uczniowie klasy 1d odwrócili rolę i zaangażowali się w akcję "Młodszy czyta starszemu". Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy 1d odwiedzali uczniów klasy 2d, aby czytać im książki. Działanie to nie tylko pobudzało wyobraźnię dzieci, ale wywołało w nich chęć do samodzielnego czytania i dzielenia się literaturą z rówieśnikami. Pierwszoklasiści czuli dumę, prezentując swoje umiejętności starszym kolegom, a mając przed sobą realną publiczność ćwiczyli płynne czytanie. Zarówno akcja "Starszy czyta młodszemu" jak i "Młodszy czyta starszemu" okazała się świetnym pomysłem na rozwijanie pasji czytelniczej oraz budowanie pewności siebie wśród starszych i młodszych kolegów. Ta wspaniała inicjatywa, oparta na rówieśniczej wymianie doświadczeń to doskonały sposób na budowanie więzi i przełamywanie barier między uczniami. Starsi koledzy uczą się cierpliwości i opiekuńczości, a młodsi czują się docenieni i zauważeni. Dla młodszych dzieci starszy kolega często jest autorytetem, więc skoro on czyta z pasją to znak, że książki mogą być fajne.