Nasza szkoła czyta dzieciom

plakat.jpg

W dniach 26 maja – 1 czerwca w naszej szkole odbył się XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w którym uczestniczyli uczniowie kl.0-8. Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książki. Przed biblioteką zawieszono plakat reklamujący to wydarzenie oraz ZŁOTĄ LISTĘ z lekturowymi propozycjami dostosowanymi do odpowiedniego wieku. Listę opracowała Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom.

Przez cały tydzień uczniowie brali udział we wspólnym czytaniu wybranych pozycji z zakresu literatury pięknej. Akcja udowodniła, że książki mogą być źródłem wiedzy, zabawy i wartościowych przeżyć.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w wydarzeniu i wspólne promowanie czytania.