Udział w warsztatach „Łukasiewicz INSpiruje”
W dniach 21–22 maja 2026 r. uczniowie klasy 2b, 2c, 2e oraz 3a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Łukasiewicz INSpiruje”, zorganizowanych przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych.
Zajęcia odbyły się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym i miały na celu przybliżenie dzieciom świata nauki poprzez doświadczenia, eksperymenty oraz naukę przez zabawę.
Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonywali kule do kąpieli w kształcie serca, tworzyli wulkan oraz „tęczę w próbówce”. Dużym zainteresowaniem cieszył się również specjalny pokaz gorącego wulkanu, który poprowadziła pani Emilia Jóźwik.
Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji, a jednocześnie pozwoliły rozwijać ciekawość świata i zainteresowania naukowe.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, możliwość udziału w inspirujących zajęciach oraz upominki. Poniżej zdjęcia oraz filmik z warsztatów-zobaczcie sami :-)
https://drive.google.com/file/d/1Jr-9VqlTeT8uPjKyb8bSeRYdBmOyIPBy/view?usp=drive_link