Wycieczka uczniów z klas 6b i 6c do Krakowa

krakow.jpg

W dniach 27 - 29 maja 2026 r. uczniowie klas 6b i 6c uczestniczyli w wycieczce pełnej atrakcji, ciekawych miejsc i wspólnych przeżyć.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Sabat Krajno Parku Miniatur i Rozrywki. Zwiedziliśmy Aleję Miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać najsłynniejsze budowle świata w pomniejszonej skali. Dużych emocji dostarczyły również seanse w kinie 6D – obejrzeliśmy dwa filmy, które dzięki efektom specjalnym pozwoliły nam poczuć się częścią wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym, podczas którego był czas na wspólną zabawę i rozmowy.

Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Krakowa. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy Wawel, gdzie zobaczyliśmy Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta oraz Kryptę Królewską. Następnie spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta, podziwiając Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki oraz Pałac Biskupi z oknem papieskim. Kolejnym punktem programu było Muzeum Obwarzanka. Uczestniczyliśmy tam w ciekawych warsztatach i poznaliśmy tajniki wypieku jednego z najbardziej znanych krakowskich przysmaków.

Trzeciego dnia wraz z przewodnikiem weszliśmy na Kopiec Kraka, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas zwiedzania podziemnych korytarzy poznaliśmy historię wydobycia soli oraz zobaczyliśmy niezwykłe komory, rzeźby i kaplice wykute w soli.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii i kultury naszego kraju, a także do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i miłych wspomnień.