Narodowe Czytanie 2021

główne.jpg

4 września br. w całej Polsce miała miejsce akcja propagowania literatury polskiej, czyli Narodowe Czytanie 2021. W tym roku wybór padł na „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w tym przedsięwzięciu przygotowanym w naszym mieście przez Bibliotekę Miejską.

Wcześniej w klasie 8b odbyła się lekcja biblioteczna przybliżająca sylwetkę i twórczość pisarki, a następnie chętne osoby, pod okiem pani Anny Ląd, przygotowały piękne czytanie fragmentu tekstu z podziałem na role.

Podczas sobotniej imprezy nasi uczniowie mieli możliwość nie tylko wspaniale zaprezentować się przed społecznością Puław, ale także obejrzeć spektakl teatralny „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu gospodarzy - pań pracujących w Bibliotece Miejskiej.

Na Narodowym Czytaniu naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Góra, Julia Maruszak, Maja Witkowska, Wiktoria Furdal, Jakub Banaszek oraz p. dyrektor Beata Kryczka-Tarka, p. Anna Ląd i p. Marzena Piskorska.