Ogólnopolskie Głośne Czytanie w naszej szkole

czytanie 1 kl 4a.jpg

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, którego patronką jest Janina Porazińska, w dniu jej urodzin tj. 29 września w naszej szkole uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w to pożyteczne i przyjemne święto. Społeczność szkolna mierzyła się z piękną polską literaturą podczas zajęć języka polskiego, a oddziały zerowe odwiedziła Pani bibliotekarka.

Udział w takich akcjach to doskonała okazja do realizacji zadań Programu Wychowawczo - Profilaktycznego szkoły. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w propagowanie idei szerzenia czytelnictwa, a uczniów zachęcamy do częstszego odwiedzania naszej biblioteki.

Kolejna akcja w naszej szkole propagująca czytelnictwo to międzynarodowe bicie rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie” , do którego serdecznie zapraszamy.