Podsumowanie akcji bibliotecznej

zdjęcie główne.png

W mijającym roku szkolnym nasza biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Biblioteka, dobre miejsce dla człowieka” zaproponowanej przez miesięcznik Biblioteka w Szkole. Do zrealizowania przygotowano pięć działań odsłanianych stopniowo przez organizatora.

Pierwszym zadaniem dla uczniów było przystąpienie do Klubu Pożeraczy Książek, które polegało na przeczytaniu pięciu książek z wyznaczonej kategorii i zrealizowaniu dwóch wyzwań związanych z czytaniem. Do zadania tego przystąpiło wielu ochotników, a wytrwać do końca udało się 29 uczniom. Najwięcej Pożeraczy Książek okazało się w klasach 2, 3 i 4.

Drugie zadanie to Bookflix. Uczniowie, na specjalnie przygotowanym w bibliotece regale, chętnie prezentowali książki, które chcieliby polecić swoim rówieśnikom. Były to pozycje zarówno z naszej szkolnej biblioteki, jak i przyniesione z domowej biblioteczki.

Podczas realizacji trzeciego zadania W bibliotece damy Ci spokój przyszedł czas na relaks i wyciszenie, ucieczkę od gwaru, zgiełku i stresu. Dzieci, zwłaszcza z klas młodszych, licznie gromadziły się każdego dnia podczas jednej wyznaczonej przerwy. Siedząc lub leżąc na pufach i dywanie wyciszały się przy relaksującej muzyce czy słuchanej bajce.

Czwartym zadaniem była Loteria w bibliotece. Przygotowanych zostało szereg książek podzielonych na 16 kategorii. Dzieci losowały, odczytywały kategorię, następnie wybierały dla siebie odpowiednią książeczkę. Największe zainteresowanie w loterii wykazywali uczniowie klas 1 i 2.

Ostatnim, piątym zadaniem, do którego przystąpiliśmy, były Wybory Książek. Polegało ono na podaniu przez uczniów maksymalnie trzech tytułów książek przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat, które ich szczególnie zainteresowały. Do tego wyzwania przystąpiliśmy najliczniej. Prawie połowa wszystkich uczniów z klas 1-8 oddała swój głos. Wyniki naszych wyborów znajdziemy TUTAJ.

Podsumowując, realizowana w naszej szkole całoroczna akcja „Biblioteka, dobre miejsce dla człowieka” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów - naszych młodych czytelników. Wiemy już, że przerwa na relaks pozostanie z nami w kolejnym roku szkolnym.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w realizację poszczególnych zadań bardzo dziękujemy.

biblioteka szkolna