3a z wizytą w Straży Pożarnej w Rykach

kafelek.jpg

Kilka dni temu uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Moniką Szarugą oraz Panią Kingą Sykut, wybrali się na zajęcia do sali edukacyjnej "OGNIK", która znajduje się w Straży Pożarnej w Rykach. „Ognik” to interaktywna sala edukacyjna, gdzie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa. Zajęcia teoretyczne i praktyczne są prowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Podczas wizyty uczniowie zostali oprowadzeni po całym budynku Straży, oglądając samochody i sprzęt specjalistyczny, przymierzyli strażackie stroje. Natomiast w sali "OGNIK" wszyscy utrwalali wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na co dzień, bezpiecznych wakacji oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy mógł też przećwiczyć gaszenie pożaru prądownicą przewracając pachołki strumieniem wodnym. Ciekawym doświadczeniem okazała się sala symulacyjna do ćwiczeń, w sytuacji, gdy w pomieszczeniu zaczyna się palić i jest dużo dymu. Wszystkie zajęcia i ćwiczenia spowodowały zwiększenie świadomości w sytuacjach zagrożenia oraz jak faktycznie możemy udzielić pomocy innym.