Dzień z kulturą w 2a

główne zdjęcie.png

22 listopada był dniem uczty kulturalnej dla uczniów klasy 2a.

Pierwszym wydarzeniem było przeniesienie w magiczny świat baśni. Dzieci w kinie Sybilla obejrzały spektakl „Calineczka” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Edukacji. Opowieść przedstawiona humorystycznie przyniosła młodym widzom wiele radości i uśmiechów.

Później wszyscy udali się do Domu Chemika, gdzie uczestniczyli w niezwykłych warsztatach pod hasłem „Cooltura na okrągło”. Uczniowie poznali waltornię i wiolonczelę, po czym wysłuchali krótkiego koncertu na tych instrumentach w wykonaniu zawodowych muzyków z Filharmonii Lubelskiej. Następnie, przy nieustających dźwiękach waltorni i wiolonczeli, dzieci popuściły wodze fantazji i stworzyły wspólne dzieło malarskie. Niezwykle barwna i ciekawa twórczość młodych artystów w najbliższym czasie zostanie zaprezentowana na wystawie w Domu Chemika.

Dzisiejsze spotkanie ze sztuką z pewnością na długo pozostanie u wszystkich w pamięci.