"Gigathon" - zaproszenie

gigathon_logo.png

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon to świetna okazja dla młodych pasjonatów programowania, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć niesamowite nagrody.

Gigathon przebiega  w trzech kategoriach wiekowych. Dla uczestników w wieku 7-9 lat przygotowano tematykę programowania w Minecrafcie. Uczestnicy w wieku 10-12 będą mogli sprawdzić się w programowaniu w Scratch. Dla najstarszych (13-18) przygotowano zadania w Python/C#/C++.

Gigathon składa się z trzech etapów.

• Pierwszy etap to rozwiązanie quizu online  w okresie od 29 maja do 12 czerwca. Ogłoszenie wyników odbędzie się 16 czerwca.
  • Drugi etap to rozwiązanie quizu połączonego z zadaniami praktycznymi w październiku 2023 roku.
  • Ostatecznym etapem jest stacjonarny Gigathon, który odbędzie się podczas akcji Koduj z Gigantami w styczniu/lutym 2024 roku.
Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.:
  • konsola PlayStation 5,
  • konsola Nintendo Switch,
  • darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania,
  • wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny
  • i wiele innych.

Zapisy oraz szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.gigathonkonkurs.pl.

Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.

Organizatorem konkursu jest szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania.