Warsztaty archeologiczne

warsztaty.jpg

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się archeologiczne warsztaty dla uczniów klas 4 i 5.

Podczas zajęć uczniowie poznali pracę archeologa,  ważne dla niego naukowe terminy oraz wzięli udział w prawdziwych wykopaliskach z piachem i łopatami włącznie!

Dowiedzieli  się również,  co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości. W czasie warsztatów zobaczyli między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalili pradziejowy ogień, stworzyli wydmuchiwane malowidło jaskiniowe oraz wykonali pradawną biżuterię.

Poznali także fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców. W czasie warsztatów wspólnie zbudowali model łuku architektonicznego, ułożyli mozaiki z prawdziwego marmuru, stworzyli formację żółwik oraz samodzielnie wykonali i zagrali w starożytną rzymską grę planszową!