Warsztaty sportowe Pho3nix

PXL_20230112_123526540.jpg

Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty sportowe organizowane przez Fundację Pho3nix. Była to nagroda, którą nasza szkoła wygrała w konkursie Pho3nix Active School.

Cała impreza składała się z sześciu 45 minutowych warsztatów, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas 3 i dwóch klas 2.

Każdy warsztat składał się z części inspiracyjnej – spotkanie z wybitnym sportowcem oraz części praktycznej – sprawdzenie predyspozycji sportowych.

Gościem specjalnym imprezy była Pani Marta Kobecka - polska pięcioboistka, szpadzistka i pływaczka, akademicka mistrzyni świata. To ona prowadziła część inspiracyjną, w której opowiadała dzieciom o dyscyplinie którą trenuje, karierze i osiągnięciach. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu sportowego oraz specjalnych strojów sportowych charakterystycznych dla danych dyscyplin – szermierka, jazda konna, pływanie, bieg ze strzelaniem.

W drugiej części warsztatów, po krótkiej rozgrzewce, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach i zapisać wyniki na otrzymanej wcześniej akredytacji.

Uczniowie oprócz uczestnictwa w zmaganiach sportowych i świetnej zabawie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i uzyskać autograf utytułowanego sportowca.

Bardzo dziękujemy Fundacji Pho3nix za SUPER WARSZTATY!!!