Wizyta szkoły partnerskiej z Czech

projekt 1.png

W dniach 2-8 października 2022r Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach będzie gościła partnerów projektu "Bostońskie czytanie i obcego słuchanie" realizowanego w ramach międzynarodowego programu Erasmus+ 2021/2022. Do Polski przyjeżdża 17 uczniów i 3 nauczycieli z Czech.

Przez cały tydzień młodzież i kadra Szkoły Podstawowej nr 11 razem z przyjaciółmi z Czech zwiedzą Puławy, Kazimierz Dolny, Lublin, Bałtów, a także zintegrują się podczas różnorodnych gier i zabaw. Młodzież kreatywnie spędzi czas na warsztatach malarskich, kulinarnych, tworzenia magnesów oraz robienia mydła.

Projekt jest cennym działaniem, ponieważ poprzez wspólną integrację i naukę następuje wymiana doświadczeń, nawiązanie trwałych kontaktów i współpracy. Dzieci we wszystkie działania włączają się bardzo chętnie, a realizowanie przyjętych w projekcie zadań daje dużo satysfakcji zarówno im jak i nauczycielom, mobilizuje do nauki języka oraz aktywnych prac na rzecz szkoły.