WF na stadionie klasy 1e i 2e

20250612_134727.jpg

Sportowy czwartek na stadionie

Klasy 1e i 2e (klasy sportowe) wybrały się w czwartek na wyjątkową lekcję wychowania fizycznego na stadionie lekkoatletycznym.

- Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego opisu stadionu i zapoznania z jego infrastrukturą. Następnie odbyła się rozgrzewka, po której uczniowie uczyli się startu niskiego i brali udział w biegu na 60 metrów.

- Kolejnym punktem programu była nauka skoku w dal. Dzieci poznały poszczególne fazy skoku: rozbieg, wybicie, lot i lądowanie. Po raz pierwszy miały okazję zobaczyć profesjonalną rozbiegówkę i wykonać ćwiczenia techniczne na materacu.

- Następnie uczniowie przeszli na stanowisko do skoku wzwyż. Poznali zasady tej konkurencji, dowiedzieli się, jak bezpiecznie wykonać zeskok, i spróbowali swoich sił w skoku na materac.

- Na zakończenie odbyły się rzuty piłeczką palantową. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani, pełni energii i chętnie uczestniczyli w zajęciach.

To była niezwykle udana lekcja wychowania fizycznego, do której z pewnością będziemy wracać.