Wycieczka 8e do Krakowa i Wieliczki

Wycieczka klasy 8e.jpg

Uczniowie klasy 8e uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Wyjazd był okazją do poznania najważniejszych zabytków dawnej stolicy Polski oraz odkrycia niezwykłych miejsc związanych z historią i kulturą naszego kraju. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Wawel, gdzie podziwiali Prywatne Apartamenty Królewskie oraz wyjątkowy Gabinet Porcelanowy. Spacerując po dziedzińcu zamkowym poznali historię tego miejsca i oczywiście odwiedzili Smoka Wawelskiego. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Plantami w kierunku słynnego Okna Papieskiego na Franciszkańskiej 3 oraz zwiedzanie Rynku Głównego z jego niepowtarzalnymi Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Z rynku uczniowie przeszli pod Teatr im. Juliusza Słowackiego, a następnie podziwiali Pomnik Grunwaldzki, Barbakan oraz Bramę Floriańską. Drugi dzień to zwiedzanie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie poznali historię wydobycia soli i zobaczyli imponujące podziemne komory oraz kaplice. Wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także okazją do wspólnej integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.