Świat jest teatrem, aktorami ludzie

Międzynarodowy Dzień Teatru.jpg

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaproponowała uczniom różnych klas aktywności. Uczniowie kl. 6c przygotowali przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”. Z kolei uczniowie kl. 3c na lekcjach ozdabiali maski teatralne, natomiast kl. 2d i klas szóstych – kukiełki.

Pojęcia, terminy związane z teatrem, historia teatru od starożytności po czasy współczesne zostały ujęte w prezentacjach multimedialnych wykonanych przez chętnych uczniów kl. 6c. Efekty pracy zostały przedstawione klasom siódmym i ósmej. W ramach podsumowania zdobytych wiadomości w grupach rozwiązywali też teatralne krzyżówki. Chętni uczniowie kl. 1-8 przebrali się za dowolną postać z książki, filmu czy przedstawienia teatralnego. Osoby w strojach nie były pytane podczas lekcji.

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do galerii.