Projekt eTwinning – Świetliczaki na tropie…zagadek

świetliczaki na tropie....jpg

Klasa 1b w ramach zajęć w świetlicy bierze udział w projekcie "Świetliczaki na tropie zagadek" na platformie eTwinning. Projekt oparty jest na współpracy między świetlicami w Polsce, realizującymi zaproponowany przez czasopismo Świetlica w Szkole program pod tym samym tytułem. Głównym celem projektu jest rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów.

Nasi uczniowie przedstawili się innym szkołom tworząc interaktywną zagadkę w LearningApss i odkodowali zagadki innych partnerów projektu.

Poszukaliśmy informacji o pochodzeniu nazwy naszego miasta i dowiedzieliśmy się skąd wzięły się nazwy miast innych świetliczaków z projektu.

Wspólnie stworzyliśmy kalendarz adwentowy ze świątecznymi zagadkami. Dzieci przygotowały obrazkowe alfabety i zaszyfrowały życzenia świąteczne dla innych szkół.

Nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań.

Opiekun projektu:

Sylwia Greguła