„CZYTAM Z KLASĄ"

potwierdzenie modułu.jpg

W roku szkolnym 2021/22 dzieci z grupy przedszkolnej „0 a” wraz z wychowawczyniami p.Anną Daniszewską i p. Agatą Skowyrą realizują działania innowacyjne w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” edycja III.


Innowacyjność projektu opiera się na niestandardowym sposobie pracy z książką. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe dzieci włączają się w wiele innowacyjnych działań, podczas których poznają ciekawe pozycje czytelnicze, rozwijają kompetencje kluczowe i integrują się ze sobą. Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej książki ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących. Tym samym pozwala realizować treści związane z doradztwem zawodowym w oddziale przedszkolnym.


Projekt składa się z 3 modułów:
I MODUŁ PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
II MODUŁ NAUKOWY ZAWRÓT GLOWY
III MODUŁ NA RATUNEK

Dotychczas grupa „0” a zrealizowała założenia I modułu, poznając przygody bohaterów książki A. Bahdaja „Pilot i ja”. W ramach zadań projektowych, dzieci uzupełniały projektowe lekturniki dotyczące opowiadania, poznały zawód pilota, zaprojektowały w grupach Miasta
Karier, poznając różne zawody. Przygotowały „Lektury w pudełku” i tematyczne zakładki do książek.