Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Wioletta Piasecka z książką w rękach

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole gościła autorka książek dla dzieci i młodzieży – pani Wioletta Piasecka. Uczniowie z klasy 3a i 3d usłyszeli niezwykłe historie z życia naszego wybitnego pianisty i wielkiego patrioty Ignacego Jana Paderewskiego oraz Faustynki Morzyckiej - młodej dziewczyny z Syberii, która mimo zakazów uczyła polskie dzieci ojczystego języka. Pani Wioletta zachwyciła wszystkich słuchaczy ogromną wiedzą dotyczącą postaci przedstawionych w swoich książkach oraz niespotykaną osobowością, którą zaczarowała zebranych.

Na zakończenie chętni uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zakupienia wybranej książki pani Piaseckiej wraz z dedykacją.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Miejska Filia nr 5 w Puławach.