Klasy 4c i 4d w Warszawie

klasy 4c i 4d w warszawie025.JPG

1 października uczniowie z klasy 4c i 4d z okazji Dnia Chłopaka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu były warsztaty w Pijalni Czekolady WedelWszyscy zakupili tam unikalne, ręcznie robione upominki z  czekolady, które zasmakowały i sprawiły przyjemność obdarowanym! Prowadzący warsztaty przekazał informacje dotyczące historii Wedla oraz dawał wskazówki podczas dekorowania torcików. Czas umilała pysznie przygotowana czekolada pitna z kolorowymi drażami.

Następnie podczas spaceru po Starym Mieście uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie z okazji XI Edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, pytali przechodniów i najlepszym wręczali medal eksperta.

Ostatnią atrakcją programu był Teatr Syrena. Po obiedzie w Bistro Syrena uczniowie udali się do głównej sali teatralnej, gdzie aktorzy: Zbigniew Kozłowski i Beatrycze Łukaszewska zapoznali wszystkich z ciekawostkami związanymi z pracą aktora i Teatrem Syrena. Następnie podzieleni na grupy: klasa 4c i 4d zwiedzili zakamarki teatru i wzięli udział w lekcji teatralnej. Dzieci poznały tajniki aktorskich rozgrzewek, które pomagają w codziennej pracy na scenie.  Aktor prowadzący pokazał na czym polegają elementarne zadania aktorskie oraz jak wyrazić emocje bez słów. Uczestnicy mieli również okazję na własnej skórze przekonać się czy praca aktora to tylko zabawa.

Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni.