VIVA Puławy - VIVA Przedsiębiorczość w szkole

Klasa 6a podzczas warsztatów.jpg

Uczniowie klas 6a i 7c biorą udział w zadaniu publicznym VIVA Puławy – VIVA Przedsiębiorczość realizowanym na zlecenie Miasta Puławy przez Fundację Puławskie Centrum Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad zadaniem objął Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj. Celem projektu jest wspomaganie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości.

Podczas przeprowadzonych przez pracowników fundacji  w dn. 27 października warsztatów uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat pro przedsiębiorczych postaw i umiejętności, poznawali możliwości, wyzwania i zagrożenia z jakimi wiąże się prowadzenie własnego biznesu oraz zdobywali informacje w jaki sposób pozyskuje się dotacje na inwestycje realizowane przez firmy. Udział w warsztatach przyczyni się na  bardziej świadome budowanie swojej przyszłości zawodowej i społecznej w kontekście przyszłych wyborów edukacyjno-zawodowych. Podczas zajęć odbywały się quizy z nagrodami sprawdzające świeżo nabytą wiedzę.

W listopadzie 2021 r., przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami pt. "Puławski pieniądz". Uczestnicy konkursu zmierzą się z zadaniem zaprojektowania „puławskiego pieniądza" - monety lub banknotu odzwierciedlających specyfikę Puław z uwzględnieniem przedsiębiorczości charakteryzującej powiat puławski. Szczegóły konkursu wkrótce.

Ilona Wrótniak-Terlecka szkolny doradca zawodowy