Bostońskie czytanie i obcego słuchanie!

eu_flag-2015.jpg

logo Erasmus 1.jpg

Z ogromną satysfakcją chcielibyśmy poinformować, że nasz projekt międzynarodowy został wysoko oceniony przez Komisję Europejską zajmując drugie miejsce w kraju w konkursie Erasmus+. Jest to wspólny dwuletni projekt Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach, Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Jabłonnej w Czechach, który został zatwierdzony do realizacji w ramach sektora Edukacja Szkolna w programie Erasmus+ AKCJI 2 Partnerstwa na rzecz współpracy, Partnerstwa na małą skalę o budżecie 30 000 euro.

Projekt Bostońskie czytanie i obcego słuchanie! wpisuje się w krajowe priorytety dla sektora szkolnego: rozwój wysokiej jakości szkolnictwa oraz promowanie kompleksowego podejścia do nauczania i uczenia się języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) oraz języka polskiego dla szkoły polonijnej w Czechach. Nauczanie języków będziemy realizować poprzez innowacyjną metodę bostońskiego czytania. Inicjatywa czytania będzie promowała rozpoczynanie dnia w obu szkołach nie od obowiązku, a od przyjemności. Uczniowie klas młodszych będą rozpoczynali dzień od czytania książek w języku polskim, a kończyli zajęcia słuchaniem audiobooków w języku obcym. Zaangażowanie POK „Dom Chemika” w projekt pozwoli na wzbogacenie i rozwój kulturalny uczestników projektu w oparciu o nowoczesne metody pracy warsztatowej oraz planowane działania kulturalne promujące czytelnictwo.

Wspólna realizacja projektu przez partnerów ma na celu kształtowanie kompetencji kluczowych porozumiewania się w języku ojczystym i w językach obcych oraz podniesienie świadomości i ekspresji twórczej uczniów. Planowane działania i wyjazdy studyjne pozwolą na wymianę doświadczeń pomiędzy organizacjami w zakresie działań edukacyjnych, zainicjowanie nowatorskich metod prowadzenia zajęć w zakresie nauczania języka polskiego
i języków obcych oraz wprowadzenie innowacji edukacyjnych podnoszących jakość kształcenia.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań w mediach społecznościowych.