Podziękowanie za udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

11wmtday.png
Światowy dzień tabliczki mnożenia  71.jpg Światowy dzień tabliczki mnożenia  71.jpg

W październiku Nasza Szkoła brała udział w ogólnoświatowej akcji edukacyjnej – XI Światowym Dniu Tabliczki MnożeniaOtrzymaliśmy dyplomy uznania oraz podziękowania od organizatora akcji – Wydawnictwa Karty Grabowskiego.

Przypomnijmy.

Przygotowania rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu września dekorując ściany sal lekcyjnych oraz korytarzy plakatami promującymi ten dzień, przy okazji powtarzając sobie tą jakże przydatną umiejętność.

Pierwszego października, szkolne Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy przepytywali chętnych uczniów oraz nauczycieli i innych dorosłych pracujących w naszej szkole z tabliczki mnożenia. Akcja nasza przeniosła się także poza teren naszej szkoły. Uczniowie klasy 5d będąc na warsztatach w Kazimierzu Dolnym zaopatrzeni w losy przepytywali turystów, którzy właśnie zwiedzali to piękne miasto. Podobnie działo się w Warszawie i w naszych Puławach.

Dorośli chętnie uczestniczyli w tej akcji. Byliśmy mile zaskoczeni słysząc poprawne odpowiedzi od tych, którzy edukację szkolną skończyli kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Świadczy to o tym, że umiejętność ta jest wykorzystywana w dorosłym życiu.

Na lekcjach matematyki w klasach 1 - 8, a nawet w zerówkach zostały przeprowadzone lekcje w formie zabaw, konkursów promujące to przydatne liczenie.

Jak co roku został przeprowadziliśmy konkurs mający wyłonić Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia, a spośród nich Szkolnych Mistrzów.

Klasowymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:

• 4a Emilia Sułek
  • 8c Nikodem Czuba
  • 8d Mateusz Święch
  • 8e Oskar Turski

Szkolnymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali:

• klasy IV-VI Alan Niemczuk klasa 6a
  • klasy VII-VIII Jakub Surmacz klasa 7e

Dziękuję wszystkim nauczycielom matematyki oraz uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w tegoroczną akcję.

Szkolny koordynator konkursu
Marcin Słomka