Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas 4c i 4d

Wycieczka Góry Świętokrzyskie 4c.jpg

13 czerwca 2022 r. uczniowie z klasy 4c i 4d wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszym punktem programu było pokonanie trasy na Łysą Górę (drugi szczyt po Łysicy) tzw. Święty Krzyż o wysokości 594 m n.p.m. W czasie wędrówki uczniowie zobaczyli rumowisko skalne – gołoborze, gdzie z tarasu widokowego mogli podziwiać piękno przyrody. Na samym szczycie zwiedzili opactwo benedyktyńskie posiadające Relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Drugim punktem programu był Dąb Bartek – jeden z najstarszych dębów w Polsce, chroniony prawem jako pomnik przyrody. Największą atrakcją wycieczki, pomimo deszczu, okazał się Zamek Królewski w Chęcinach – prawdziwa lekcja historii. Uczniowie wędrując traktem królewskim zobaczyli rzeźby królów i królowych Polski, poznali militaria tamtego okresu. Pani przewodniczka opowiedziała historię zamku i przekazała dzieciom ciekawostki, które bardzo ich zainteresowały.

Humory wszystkim dopisywały, a wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci.