Dzień Ziemi w zerówce

Dzień Ziemi w zerówce-5.jpg

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Nasi wszyscy zerówkowicze również włączyli się tego dnia w jego obchody. W ramach zajęć dydaktycznych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli dowiedzieć się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Utrwalili również pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Uczyli się zachowań proekologicznych i stworzyli „Kodeks Młodego Ekologa” oraz wykonali piękne prace plastyczne. Podczas zajęć towarzyszyła dzieciom tematyczna piosenka „Ochroń Ziemię” oraz wiersze i opowiadania uczące właściwych zachowań. Teraz już każdy zerówkowicz wie, że musi być przyjacielem przyrody-ekologiem i dbać o naszą matkę Ziemię bo mamy ją tylko jedną.