Koncert dla Ukrainy

serce.png

W Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” 11 kwietnia br. odbył się koncert "Dla Ukrainy". Widowisko miało charakter muzyczno-recytatorski, a podczas jego trwania swoje talenty artystyczne zaprezentowali polscy oraz ukraińscy uczniowie ze szkół powiatu puławskiego. Organizatorami wydarzenia było Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Kniaźnina w Puławach.

Koncert uświetnili swoimi występami również uczniowie z naszej szkoły. Anna Porecka, która przyjechała do nas z Kijowa i wykonała na skrzypcach hymn Ukrainy oraz menuet A-dur Luigiego Boccheriniego z fortepianowym akompaniamentem pani Ewy Jurkowskiej. Chór szkolny "Kalimba" pod dyrekcją pani Ewy Jurkowskiej i zespól instrumentalny "Muzykanci od Henryka" pod kierownictwem p. Wojciecha Kosteckiego i p. Ewy Jurkowskiej wykonali piosenkę „Idźmy bijmy Moskali”. Uczniowie z klasy 3b pod opieką p. Małgorzaty Grzędy zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce”, a uczniowie uczęszczający na zajęcia Alternatywy pod opieką p. Ilony Wrótniak-Terleckiej zaprezentowali układ taneczny do piosenek „Tańcz, tańcz, tańcz” i „Chocolate”.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć taką kulturalną ideę wsparcia dla uciekających przed wojną Ukraińców.

Zapraszamy do obejrzenia występu.