Szybka randka

szybka randka.png

Randka z języka  francuskiego – „rendez-vous” czyli umówione spotkanie.

Randka to  spotkanie dwóch osób, mające na celu nawiązanie lub rozwinięcie znajomości, inicjowane z zamiarem stworzenia lub umocnienia różnorodnych relacji oraz z chęci poznania danej osoby bliżej. Zatem randka nie musi być, tak jak to utarło się w Polsce, spotkaniem  tylko  kobiety i mężczyzny, dziewczyny i chłopaka w celach uczuciowych. Poprzez pytania o wiele rzeczy związanych z daną sobą, możemy dojść do wniosku, czy jest więcej łączących nas zagadnień, na przykład zainteresowania, poglądy, plany, gusty muzyczne.

Znacie ideę szybkich randek tzw.  Speed Dating? Kiedy randkowicze muszą dowiedzieć się jak najwięcej o sobie w króciutkim czasie? Ta zabawa, która przyszła prawdopodobnie ze Stanów  Zjednoczonych i wcale nie służyła edukacji, genialnie nadaje się do klasy, szczególnie na zajęcia integracyjne, o czym przekonała się klasa 5 C.

Uczniowie spotkali się na takiej randce  w czwartek 07.04.22. w sali 305. Ławki zostały ułożone  tak aby układ sprzyjał szybkiemu przesiadaniu się. Klasa została podzielona  na dwie grupy: ruszających się i siedzących. Siedzący uczniowie otrzymali pytania, które zadawali uczniom ruszającym się. Uczniowie mieli na konwersacje 3 minuty. Następnie po upływie czasu, uczniowie ruszający się zmieniali  miejsce, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

Kiedy wszyscy uczniowie siedzący byli już  „odwiedzeni”, zaczęła się druga runda, siedzący uczniowie zamienili  się miejscami z ruszającymi się i teraz oni odpowiadali na pytania. Uczniowie dowiedzieli się o sobie wielu ciekawych rzeczy. Uwieńczeniem spotkania  był słodki poczęstunek.

Zabawa wszystkim bardzo się podobała.