Udział naszych uczniów w Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie

logo Adamowa 2.png

Już od wielu lat nasza szkoła aktywnie współpracuje ze szkołami sienkiewiczowskimi w całej Polsce.
Najbliższym wydarzeniem jest Turniej Szkół w Adamowie.

Cieszymy się, że są wśród nas uczniowie, którzy podjęli się przygotowania recytacji fragmentu wybranego utworu Henryka Sienkiewicza. Nie lada wyzwaniem było pamięciowe opanowanie dość długiego tekstu oraz jego piękne zaprezentowanie przed jury. Przedstawiamy całej społeczności szkolnej i gościom odwiedzającym naszą stronę internetową nagrania konkursowe:

- w kategorii dzieci z klas 3

Hania Kwit (3c)

Antek Jabłoński (3c)

Bartek Szwargoliński (3e)

- w kategorii dzieci z klas 4-6

Zuzia Nowakowskia (5a)

- w kategorii uczniów z klas 7-8

Karolina Czerwińska (8e)

Do zaprezentowania piosenki w języku angielskim pięknie przygotowała się Marta Podsiadła z klasy 7e.

Z wyzwaniem reżyserskim i aktorskim zmierzyły się uczennice: Hania Mroczek (7b) i Julka Drążkiewicz (5a). Przygotowały na konkurs filmiki promujące twórczość Henryka Sienkiewicza.

Do rywalizacji matematycznej online przystąpią reprezentanci klas starszych: Kacper Zakrzewski (4b), Oliwia Kudan (5d), Alan Niemczuk (6a), Szymon Tyński (7b) i Zosia Nowak (8a).

Z kolei w konkursach plastycznych swoje zdolności zaprezentowali następujący uczniowie:
- w kategorii klas 3: Karolinka Leonienko (3b), Marcel Suszek (3c), Nina Berezińska (3e), Miłosz Kalbarczyk (3e), Michał Zdeb (3e), Karolina Sykut (3e)
- w kategorii klas 4-6: Gabrysia Kowalik (5d), Julia Stępień (5d), Bartosz Kostrzewa (5b)
- w kategorii klas 7-8: Bartek Leonienko (7a)

Ogłoszenie wyników poszczególnych konkursów turnieju nastąpi 12 maja br.

Bardzo dziękujemy wszystkim wymienionym uczniom za zaangażowanie się w przygotowanie prac konkursowych.
Dziękujemy również paniom wychowawczyniom i rodzicom uczniów za pomoc i współpracę.