Wycieczka zawodoznawcza

6.jpg

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7f wraz z doradcą zawodowym p. Iloną Wrótniak-Terlecką byli z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Puławach. Wycieczka zawodoznawcza to najlepszy sposób na poznanie środowiska swojej przyszłej pracy.  Uczniowie zostali zapoznani z ofertą szkoły, która kształci min. przyszłych techników farmacji, usług kosmetycznych, masażystów, higienistek stomatologicznych i wielu innych. Zwiedzili sale wykładowe, które dzięki doskonałemu wyposażeniu pozwoliły na zapoznanie się ze środowiskiem pracy i podstawowymi narzędziami pracy. Młodzież uzyskała informacje o możliwościach zatrudnienia, wymaganych kwalifikacjach zawodowych, umiejętnościach oraz niezbędnych zdolnościach wymaganych w poszczególnych zawodach. W czasach kształcenia ustawicznego wiedza o możliwościach zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych na każdym etapie życia jest kluczowa dla podejmowania przyszłych decyzji edukacyjno-zawodowych.

Ilona Wrótniak-Terlecka doradca zawodowy