Mali odkrywcy - klasa 2a

Klasa 2a 12.jpg

Chętni uczniowie z klasy 2a brali udział w projekcie: „Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”. Program ten oparty był na scenariuszach zajęć z Uniwersytetu Dzieci  i realizowany jako alternatywa. Podczas lekcji uczniowie na rozgrzewkę zajrzeli w swoje marzenia, dowiedzieli się jak prowadzić pamiętnik i skąd się wzięły imiona. Sprawdzili również jak odkrycia i dawne zwyczaje wpływają na nas dzisiaj. Przekonali się, czy nadal można być królem/królową albo rycerzem/rycerką. Uczniowie dowiedzieli się również, co jedzono na królewskim dworze, czym charakteryzuje się średniowiecze. Przewodnikami w tym projekcie byli wybitni Polacy, którzy dzięki swojej postawie i umiejętnościom zapisali się na kartach historii m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, królowa Jadwiga, Zawisza Czarny.

Oprócz tego projektu korzystaliśmy również z innych scenariuszy. Wtedy uczniowie składali kostki do gry, tworzyli plan swojego miasta lub osiedla, rozstrzygaliśmy, który własnoręcznie zrobiony samolot dalej poleci i co powoduje, że samoloty mogą latać. W ramach zajęć dzieci dostały indeksy, w których wpisywały najważniejsze tematy, a na zakończenie projektu dyplomy. Gratuluję zaangażowania i zapraszam do galerii ….

Katarzyna Szczypa-Kowalik