Mobilne Planetarium w naszej szkole

Planetarium.jpg

W dniu 17-19.05.2022r. w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium "Mój Kosmos". Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z oddziałów 0 oraz uczniowie klas I-VIII podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Po wejściu do kopuły, uczestnicy pokazów mogli wygodnie rozsiąść się pod rozgwieżdżonym niebem i podziwiać różne niesamowite zjawiska. Nie zabrakło informacji o planetach, gwiazdozbiorach, meteorytach czy kometach. Dzięki technice animacji i ukazaniu trójwymiarowości, wszyscy mogli poczuć się jak w prawdziwym statku kosmicznym. Uczestnicy pokazów byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.