Piknik z Sienkiewiczem

Piknik Sienkiewiczowski.png

28 maja br. w Starym Kębłowie odbył się Piknik z Sienkiewiczem. Uczestniczyli w nim: delegacje 12 szkół podstawowych, których patronem jest Henryk Sienkiewicz, władze gminy Żelechów oraz założyciele Muzeum pisarza w Woli Okrzejskiej. Gospodarze przygotowali szereg atrakcji dla zaproszonych gości. Była część artystyczna, gry i zabawy terenowe dla młodzieży oraz smaczny poczęstunek.

Założeniem takich spotkań jest integracja braci sienkiewiczowskiej. Uczniowie przybyłych szkół mieli możliwość nawiązania nowych znajomości, współpracy i wymiany doświadczeń na tematy szkolne oraz prywatne. Sobotnie spotkanie upłynęło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Nowak (8a), Julka Gaweł (8e), pani v-ce dyrektor Beata Kryczka-Tarka i pani Marzena Piskorska.

W konkursach wcześniej zorganizowanych przez szkołę w Starym Kębłowie wyróżnienia otrzymały:

• Maja Koper (4c) – w konkursie kaligraficznym „I Ty możesz zostać Mistrzem pióra”
  • Zuzanna Nowakowska (5a) – w konkursie „Prezentacja multimedialna”

GRATULUJEMY!