Poznaj Konopnicką w Bibliotece Miejskiej

Maria Konopnicka.JPG

Rok 2022 został przez Senat ustanowiony rokiem między innymi Marii Konopnickiej. Z tej okazji 12 i 13 maja Pani Elżbieta Nawrocka w Bibliotece Miejskiej Filia nr 5 w Puławach przygotowała spotkania związane z autorką wielu wspaniałych wierszy dla dzieci. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas: 1a, 1b, 1c, 1d oraz dzieci z oddziałów zerowych. Mali słuchacze zapoznali się z twórczością Marii Konopnickiej, poznali historię pióra i kałamarza, które było udoskonalane na przestrzeni lat. Chętni mogli też wyrecytować wybrany wiersz poetki. Następnie dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy „Jaś Wędrowniczek” i bawiły się przy muzyce. Spotkanie bardzo uatrakcyjniły liczne rekwizyty, które zawsze skupiają uwagę zebranych oraz ruch, tak naturalny dla młodszych dzieci.