4e w Kazimierzu Dolnym

Na placu zabaw.png

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, klasa 4e udała się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych i plastycznych w Muzeum Nadwiślańskim.  Głównym tematem zajęć było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Małopolskiego Przełomu Wisły i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie dowiedzieli się, iż park utworzony został dla ochrony lessowego krajobrazu okolic Kazimierza, doliny Wisły oraz zachowania stanowisk roślinności stepowej i miejsc lęgowych ptaków.

Druga część zajęć polegała na wykonaniu kartek z okazji Dnia Kobiet, z wykorzystaniem metody scrapbookingu. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Bulwarem Nadwiślańskim i wyjście na pączki, bułeczki i koguty do „Piekarni Sarzyński”. Po uzupełnieniu kalorii uczniowie mieli czas na zabawę i zabawy integracyjne na placu zabaw.