Ciekawe formy pracy z lekturą w klasie 3c

zdjęcie uczniów klasy 3c.png

Uczniowie klasy 3c doskonale wiedzą, że warto czytać książki. Dlaczego? Czytając wzbogacamy słownictwo, przyswajamy ortografię, rozwijamy swoją wyobraźnię oraz uczymy się koncentracji. Czytanie to dobry sposób na relaks, wyciszenie, odprężenie. Przeczytaną książkę możemy opowiedzieć, przedstawić w różnej formie. My w szkole zebraliśmy najistotniejsze wiadomości dotyczące lektury Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” w formie lapbooków. Taka forma opracowania lektury bardzo nam się spodobała. Efekt końcowy wszystkich bardzo ucieszył.

Innym razem, podczas omawiania lektury Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba” wykonaliśmy wspólnie dużą ilustrację dotyczącą treści książki w formie gazetki. Za każdym razem dzieląc się wrażeniami z  przeczytanej przygody korzystamy z różnych form pracy – ale jedno się nie zmienia… radość z czytania i wspólnego działania.