Zapraszamy do akcji KOLOROWE KREDKI czyli wielki kredkowy recykling

kolorowe kredki.png

Jest to akcja charytatywna, ekologiczna, nieskomplikowana i potrzebna!

Celem  jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Co zbieramy?

Zbieramy kredki ołówkowe, które mogą dostać drugie życie. Jeśli masz w domu używane kredki ołówkowe, z których już nie korzystasz przynieś je do szkoły, a my już będziemy wiedziały co z nimi zrobić.

Czego nie zbieramy?

Nie zbieramy połamanych i pogryzionych kawałków kredek. Kredki ubrudzone, z plasteliną lub wymazane klejem, także nam się do niczego nie przydadzą. Spróbuj je wyczyścić.

Gdzie i kiedy?

Akcja zostanie przeprowadzone w naszej szkole w dniach od 1 do 13 kwietnia 2022r. Przyniesione kredki prosimy wrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników. Jeden z nich będzie się znajdował obok drzwi wejściowych (przy sekretariacie), drugi zaś będzie znajdował się przy sali 205.

Co dzieje się dalej?

Po wysłaniu kredek do organizatorów akcji są one segregowane i przepuszczane przez maszyny. Z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci, do świetlic środowiskowych i innych instytucji.

Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczony zostanie na różne cele charytatywne.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji!

Zmalujmy razem coś dobrego:)
                                                                                                                                                         Monika Szaruga, Justyna Rusek