Zwycięska maskotka JEDENASTKI

Jakub Mączka z maskotką3 .png

Henryk Sienkiewicz to pisarz znany przede wszystkim z licznych i wspaniałych powieści historycznych. Napisał też powieść dla dzieci i młodzieży pt.:  „W pustyni i w puszczy”. Ukazała się ona przed Wigilią w 1911 roku i od razu skradła serca młodych czytelników. Ta lektura rozpalała i nadal rozpala wyobraźnię naszych dzieci. Dzięki niej poznają oni zwyczaje plemion afrykańskich i przyrodę Czarnego Lądu, w tym jego faunę. Uczniowie naszej szkoły z radością przystąpili do konkursu na maskotkę, która już zawsze będzie maskotką naszej JEDENASTKI. W ogłoszonym w styczniu konkursie wygrał słoń, którego autorem jest Jakub Mączka z klasy 4d. To oczywiście King – przyjaciel Nel i Stasia. W szkolnym birecie dumnie będzie reprezentował naszą szkołę i pokazywał wszystkim, że Henryka Sienkiewicza nie tylko znamy, ale że jego twórczość jest obecna w codziennym życiu naszej JEDENASTKI.